Fransa’da dar gelirliye müjde! RSA ve kira yardımına zam geldi

Fransa'da yardımlarla ilgili çok önemli değişiklik.
Reklam

Fransa’da kira yardımı alan milyonlarca kişiye iyi haber geldi. CAF, dar gelirlilere verilen kira yardımına zam yapıldığını açıkladı.

Fransa’da artan enflasyon sonrası dar gelirlilere verilen kira yardımlarına da Şubat ayı itibariyle zam geliyor. CAF tarafından ödenen kira yardımı (APL), ülkedeki dar gelirli haneleri desteklemek için veriliyor. Kira yardımı almaya hak kazanmak için ikametgah yerinin Fransa’da bulunması gerekiyor. APL, bireye ya da huzurevleri, üniversite yurtları ya da engelli merkezleri gibi bir kuruluşa da ödeniyor.

Kira yardımı, her üç ayda bir hesaplanıyor

Kira yardımı almaya hak kazanmak için vatandaşların belirli koşulları sağlanması gerekiyor. Kira miktarı, evde yaşayan kişi sayısı, konutun konumu, konut tipi. Mesleki durum ve vergi geliri de hesaplamada rol oynuyor. Ayrıca CAF, bir dosyayı tamamlamak için her bir kişiye son 12 aydaki gelirlerine bakıyor. Kira yardımı, her üç ayda bir hesaplanıyor.

Onclick Popunder

Kira yardımı 330 Euro oldu

Tek bir kişi için kira yardımı 2023 yılında 330 Euro oldu. Ayrıca evde birden fazla kişi olduğunda bu kira yardımı daha da artıyor. CAF, çeşitli alanlarda zam yapmayı planlıyor. Nitekim kuruluş, RSA gibi diğer yardımları da ödemektedir. RSA yardımı alan çocuksuz bir kişinin eline geçecek para 600 Euroydu. Nisan ayında RSA’ya tekrardan zam yapılacak.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz