Fransa’da devleti 19 milyon Euro dolandıran inşaat çetesi yakalandı!

Reklam

Fransa’nın Oise ilinde kurdukları 19 inşaat şirketiyle devleti 19 milyon Euro dolandıran ve kaçak işçi çalıştıranlar 9 kişi gözaltına alındı.

Actu Oise’nin haberine göre, Oise’de inşaat şirketi kurarak devleti 19 milyon Euro zarara uğratan iki kişi tutuklandı. 2015 ve 2021 yılları arasında kurulan 19 şirketin işçilere ait 18 milyon Euro tutarındaki sosyal güvenlik primlerini de ödemedikleri anlaşıldı.

 Yüz binlerce Euroyu nakit olarak çektikler

Dava, 2020 yılının başında Tracfin’in (Ekonomi ve Maliye Bakanlığı’na bağlı Vergi Sahtekarlığı ve Kara Para Aklamayla Mücadele Birimi’nin) Blois Cumhuriyet Savcısı’na verdiği bir raporla başladı. Organize olarak çalışan çetenin kurulan şirketler arasında para transferi yapmak suretiyle kara para akladığı, yüz binlerce Euroyu nakit olarak çektikleri belirlendi.

İki şüpheli, kurdukları şirketlerle Koronavirüs döneminde devletten haksız yere  tazminat aldıkları ortaya çıktı. 750 bin Euro para cezası ve 10 yıl hapis istemiyle yargılanacak olan çete üyelerinden ikisinin de kayıp olduğu belirtildi.

 

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz