“Tapulu arazimden çıkın, bir daha gelmeyin” diyen gurbetçiyi darp ettiler!

Reklam

Yurt dışında inşaat işiyle uğraşan gurbetçi Yahya Salihoğlu memleketi Bayburt’a gitti. Köyünde bulunan tapulu arazisine gelen arıcılara arazisinden çıkmalarını isteyince darp edildi.

Yurt dışında inşaat işiyle uğraşan Yahya Salihoğlu memleketi Bayburt’a tatile gitti. Uluçayır köyünde bulunan tapulu arazisine gelen ve arıcıların arazisini mesken tuttuğunu gören gurbetçi,  gördüğü manzara karşısında şoke oldu. Çayeli’nden gelen arıcıların ata topraklarında arıcılık yaptığını, kendi topraklarında arıcıların hak iddia ettiğini belirten gurbetçi, arıcılardan arazisini terk etmelerini istedi.

“Arazimden çıkın, bir daha gelmeyin”

Arazisi üzerinde bulunan elma ağaçlarından elma toplamaya giden gurbetçi arıcılık yapan D.D ve B.D ile karşılaştı. gurbetçi arıcılara “Arazimden çıkın, bir daha gelmeyin” demesi üzerine D.D, her yıl Salihoğlu’nun arazisine gelmeye devam edeceğini söyledi. Aralarında geçen sözlü tartışma bir anda büyüyerek kavgaya dönüştü.

Onclick Popunder

“Hiçbir sözleşme yok”

Ne olup bittiğini anlamayan ve kavgada yaralanan Salihoğlu, “70 dönüm tapulu arazim var. Bu evin bulunduğu alanın tamamı bize ait. Hiçbir sözleşme yok. Kira almayız. Tapuları işte burada, ben tapulu arazimde darp edildim” diye konuştu.

İlgili kurumlara yaptığı başvuruların henüz sonuçlanmadığını bildiren Salihoğlu, kısa sürede bu işin çözülmesini yetkililerden istediğini ifade ederek, aksi takdirde sürecin uzaması halinde daha büyük sorunların yaşanacağını kaydetti.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz