Hükümet açıkladı: Bu yıl da düşük gelirli ailelere Noel yardımı yapılacak

Fransa'da Mayıs ayında kim ne kadar yardım alacak?
Reklam

Fransa’da her yıl olduğu gibi maddi geliri yetersiz ailelere ödenen Noel yardımın bu yıl da Aralık ayının ortasında ödeneceği açıklandı. Yaklaşık 2,5 milyon ailenin faydalanması beklenen yardım almak için ise Aile Yardım Fonu (CAF) ya da İşçi Bulma Kurumu’na (Pole Emploi) kayıtlı olmak gerekiyor. 

1998 yılından beri düşük gelirli ailelere ödenen Noel yardımının bu yıl da maddi durumu yetersiz ailelerin yüzünü güldürecek. LCI haber kanalının hükümet kaynaklarından edindiği bilgiye göre, henüz resmi olarak açıklanmasa da yardımın aralık ayının ortasında ödeneceğinin büyük olasılık olduğunu açıkladı.

Daha çok işsiz ve RSA’da olan ailelerin faydalandığı yardım, aralık ayında ailelerin hesabına otomatik olarak yatırılacak. Yardım miktarı bu yıl da değişmedi. Devletin maddi durumu yetersiz yaklaşık 2.5 milyon aileye ödeyeceği yardımdan faydalanmak için herhangi bir yere başvurmak ise gerekmiyor.

Onclick Popunder

2 çocuklu ailelere 320 Euro ödenecek

Buna göre bekarlara 152 Euro ödenen yardım, çocuksuz çiftlere 228 Euro olarak aktarılacak. Tek çocuklu aileler için yardım miktarı 274 Euro olarak belirlenirken, 2 çocuklu aile için 320, 3 çocuklu aile için yardım miktarı ise 381 Euro olarak açıklandı. 4 çocuklu bir ailenin alacağı Noel yardımının ise 440 Euro civarında olması bekleniyor. Her çocuk için bu yardıma 60 Euro daha eklenecek.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz