Fransa’da en ucuz ev hangi şehirden alınır?

Reklam

Fransa’da salgın sonrası ev fiyatları ne duruma? Ev almak isteyenler için ise şuan oldukça cazip teklifler hakim. Artı33 olarak Fransa’da en uygun ev nereden alınır sizin için derledik.

1. Perpignan (- 6,9 %1 573 € m²)

Listenin ilk sırasında Perpignan var. Fransa’nın güneyinde yer alan bu şirin şehirde bu yıl ev fiyatları son 12 ayda yüzde 7 ucuzladı. Satılık konutların ortalama metrekare fiyatı ise 1 573 Euro.

Onclick Popunder
perpignan
Perpignan.

2. Besançon (-  4,9  % / 1  854  € m²)

Listenin ikinci sırasında ise Besançon var. Türk nüfusunun da yoğun olduğu bu doğu Fransa şehrinde konut fiyatı bu yıl geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 4,9 daha ucuz. Fransız saatçiliğinin başkenti sayılan Besançon’da evlerin metrekare fiyatı ise 1854 Euro.

besançon
Besançon

3. Le Mans (-  4,5  % / 1  557  € m²)

Bu yıl ev almak isteyenlerin tercih edebileceği üçüncü yer ise Le Mans, Temmuz sonu itibariyle Le Mans’da konut fiyatlarında yüzde 4,5 oranında indirime gidildi. Le Mans’da konutların metrekare fiyatı da 1 5557 Euro.

le mans
Le Mans

4. Rennes (- 3,9 % / 2 770 € du m²)

Konut diyince Fransa’nın en gözde şehirleri arasında yer alan Rennes’deki konut fiyatları da bu yıl doldukça uygun. Eski Brotenya Düklüğü’nun başkentinde konut fiyatları son 12 ayda yüzde 4 oranında ucuzladı. Konutların metrekare fiyatı ise 2 bin 770 Euro.

la-ville-de-rennes-barometre-lpi-seloger
Rennes

5. Tours (-  3,5  % / 2  411  € du m²)

Bu yıl ev alacaklar için en cazip son seçimimiz ise Tours. Fransa’nın Bahçesi olarak tanınan Loire  Nehri Vadisi’nde yer alan irili ufaklı binlerce şatonun bulunduğu şehirde bu yıl ev fiyatları geçen yıla oranla yüzde 3,5 oranında daha ucuz. Tours’da konutların metre kare fiyatı ise şunda 2 bin 411 Euro civarında.

perpignan-ville-france
Tours

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  1. Bence şehir merkezinden Ev almak yerine köylük yerlerden Ev alın hayatınızı yaşayın uzakmı şehirde yaşasanızda deplasman işine gidiyorsunuz zaten aynı işe geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz