Fransa’da erkek ve kadınlara mecburi askerlik geliyor!

Reklam

Fransa’da hükümetin zorunlu hizmeti yeniden getireceği ile ilgili söylentiler gerçek oldu. Cumhurbaşkanı Macron, ulusal hizmet ile ilgili düzenlemenin zorunlu askerliği de içerdiğini aktardı. Tarihlerin 3 ila 6 ay arasında değişeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, zorunlu hizmetin projeleri arasında olduğunu açıkladı. Elysee’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Emmanuel Macron, zorunlu hizmetin 3 ila 6 ay arasında değişen bir süre için getirileceğini kaydetti.

Zorunlu hizmet asker ya da sivil olarak yapılabilecek

Cumhurbaşkanı Macron erkek ve kadınlar için geçerli olacak zorunlu hizmetin askeri bir alan ya da sivil bir hizmet olarak da gerçekleştirilebileceğini bildirdi.

Onclick Popunder

18 ila 21 yaş aralığındaki gençler mecburi hizmete tabi olacak

Macron’un seçim vaatleri yer arasında da yer alan değişiklikle her yıl 600 bin gencin zorunlu hizmet yapmak zorunda kalacağı kaydediliyor. Henüz zorunlu hizmetin şartları açıklanmamış olsa da Macron’un seçim bildirgesinde 18 ila 21 yaş aralığındaki gençleri kapsayacağı belirtilmişti. 

Bu arada Fransa Ulusal Meclisi Savunma Komisyonu’nun konuyla ilgili hazırlayacağı raporu 21 Şubat’ta açıklaması bekleniyor.

Fransa’da zorunlu askerlik hizmeti 1997 yılında Jacques Chirac tarafından kaldırılmıştı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz