Fransa’da Ermeni gruptan Türk ailenin evine baskın: 4 yaralı var

Reklam

Saint-Die-Des-Vosges’un Kellerman Mahallesi’nde yaklaşık 40 kişilik Ermeni bir grup, Türk ailenin evine girerek saldırı gerçekleştirdi.

Aileden M.A, yaptığı açıklamada, 24 Nisan’da Ermeni bir kişinin A.Ç’nin oğlunun üzerine arabayla sürdüğünü, ardından ikisinin arasında münakaşa yaşandığını belirtti.

Vosges Kamu Güvenliği Bölüm Müdürü Komser Antoine Bonillo da Ermeni bir gencin, Türk gencinin üzerine aracını sürmesi ve iki aracın çarpışmasının olayların nedeni olabileceğini ifade etti.

-Reklam-

40 kişi ile saldırdılar

Bu olayın üzerine Ermeni kişilerle görüştüklerini ve olayı tatlıya bağlandıklarını düşündüklerini ifade eden M.A, ancak dün yaklaşık 40 kişilik Ermeni bir grubun, kuzeni olan A.Ç’nin ailesinin evine girerek ellerinde beyzbol sopası, bıçak ve demirlerle saldırdıklarını söyledi. M.A, saldırganların ellerinde silahın da bulunduğunu kaydetti. Olayda 4 kişinin yaralandığını, bunlardan birinin kafatasında 3 çatlağın oluştuğunu aktaran M.A, 3 kişinin hastaneye kaldırıldığını ve birinin ameliyat edildiğini belirtti.

Evin içine daldılar

Saldırganların önce kapı önündeki A.Ç’yi başından yaraladığı, daha sonra ise eve girerek H.Ç’yi aşır şekilde yaraladıkları belirtildi. Evde bulunan S.Ç ve R.Y’yi bıçaklayan saldırganlar, annelerinin ise ellerine kaynar su dökerek yaktıkları iddia edildi.

Ayrıca Ermeni grubun, olay yerinden ayrılırken dışarda silahla havaya ateş açtığı öğrenildi. Ermeni grubun içeresinde geçen yıl son baharda Azerbaycan ile Ermenistan arasında çatışmaların yaşandığı Dağlık Karabağ’a giden bir kişinin yer aldığı belirtiliyor.

Belediye Başkanı: Daha önceden oluşan hüsumet

Saint-Dié Belediye Başkanı David Valence, France Bleu’ya yaptığı açıklamada söz konusu ailelerin çocukları arasında daha önceden başlayan bir husumet olduğunu söyledi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz