Fransa’da ev sahibi olmak isteyen düşük gelirli ailelere özel ev kredisi

Reklam

Fransa’da ev sahibi olmak isteyen düşük gelirli ailelere yönelik özel kredi olduğunu biliyor muydunuz. İşsiz (Chomage) ya da RSA’da olan vatandaşların da yararlanabileceği Sosyal Konut Yardımı ile ilgili detayları okuyucularımız için derledik.

Fransa’da düşük gelirli ailelere yönelik Sosyal Konut Kredisi(PAS) büyük ilgi görüyor. Yıllık geliri devlet tarafından belirlenen miktarın üzerine çıkmayan aileler, ev almak istediklerinde ya da gerçekleştirdikleri yeni ev inşaatında PAS’tan yararlanabiliyorlar. Ayrıca satın alınacak evin yeni ya da eski olması da Sosyal Konut Kredisi’ni etkilemiyor.

Bu fırsattan yararlanmak isteyen vatandaşlar herhangi bir banka ya da devletle anlaşmalı finans kurumları aracılığıyla, Sosyal Konut Kredisi başvurusunda bulunabiliyorlar.

Onclick Popunder

Sosyal Konut Kredisi’nden yararlanan vatandaşlar için en büyük avantaj ise Aile Yardım Fonu’nun (CAF) ödediği kira yardım hakkının aynen devam etmesi ve CAF’ın bu miktarı direk kredi çekilen bankaya yönlendirmesi. Böylece krediden yararlanan vatandaşlar, satın aldıkları ev için hiçbir maddi yükün altına girmeden ev yardımı ücretiyle kredinin geri ödemesini gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca sıfır faiz imkanıyla yararlanılan kredi için dosya ücreti de 500 Euro ile sınırlandırılıyor.

Kredi’den kimler yararlanabilir

Fransa’da devlet tarafından desteklenen Sosyal Konut Kredisi’nden yararlanmak için ise bir takım şartları yerine getirmek gerekiyor. En az 4 bin Euro olarak verilen krediden yararlanacak vatandaşların gelirlerinin de oturdukları bölgeye göre belirlenen tavan ücretin üzerine çıkmaması gerekiyor. İşte Fransa’da bölgelere göre belirlenen tavan ücretler:

Yıllık gelir miktarı için belirlenen azami miktar.

A1 Bölgesi: Paris, Côte d’Azur, Genevois français ve büyük şehirler.
B1 Bölgesi: 250 binden büyük nüfusa sahip yerleşim yerleri, Paris çevresi.
B2 Bölgesi: 50 binden büyük nüfusa sahip yerleşim yerleri, Île-de-France çevresi, sınır ve sahil bölgeleri.
C Bölgesi: Bunların dışında kalan yerleşim yerleri.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz