Fransa’da fuhuş batağına sürüklenen 13 yaşındaki kız çocukları

Reklam

Fransa’da fuhuş bataklığına savrulanlar arasında 13-15 yar aralığında ailesinden şiddet görmüş küçük yaştaki kızların da olduğu ortaya çıktı.

Fransa’da Observatoire tarafından Paris’in kuzeyindeki Seine-Saint-Denis şehrinde fuhuş batağın düşen çocuklarla ilgili yapılan araştırma çarpıcı bilgileri ortaya koydu.

Araştırmaya göre fuhuş yapan 18 yaş altındakilerin 3’te birini 15 yaşından küçük çocuklar oluşturuyor. Bu çocukların yüzde 89’unun daha önceden şiddete maruz kaldığı kaydedilirken, yüzde 40’ının da bu şiddeti aile içinde yaşadıkları bildirildi. Araştırmada bu çocukların annelerinin yüzde 61’inin de yine şiddete maruz kaldıkları belirlendi.

Yargıya intikal etmemiş

Araştırmada işin dramatik yanının ise şiddete maruz kalan çocukların yüzde 72’si ile ilgili yargıya intikal eden hiçbir soruşturmanın olmayışı olduğu aktarıldı.

Yüze 50’si sosyal medyadan fuhuşa sürüklenmiş

Ailelere de yapılan uyarıda ayrıca bu çocukların yüzde 50’sinin fuhuş batağına sosyal medya ile savrulduğuna da dikkat çekildi. Devletin bu çocukları yeniden hayata kazandırmak için rehabilitasyon merkezleri kurması gerektiği savunuldu.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz