Fransa’da grip salgını nedeniyle 1100 kişi hayatını kaybetti

0
3105
reklam

Fransa’da grip can almaya devam ediyor. Fransa Ulusal Sağlık Ajansı’ndan yapılan açıklamada, ülkede salgını ile ilgili istatistiklerinin tutulmaya başladığından beri 1100 kişinin grip nedeniyle hayatını kaybettiği aktarıldı. Bu yıl hayatını kaybedenlerin sayısı da 48’i buldu.

Fransa’da bu yıl yaşanan grip salgını etkisini sürdürürken ülkede grip nedeniyle yaşanan ölümler de dikkat çekti. Fransa Ulusal Sağlık Ajansı’ndan yapılan açıklamada, ülkede salgın nedeniyle istatistiklerin tutulmaya başlandığı günden beri toplam 1100 kişinin grip nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada, bu yıl aile doktorları ya da hastanelerin acil servislerine yapılan başvuruların değerlendirildiğinde salgının tüm bölgelerde etkin olduğu aktarıldı. Geçen hafta 12 bin kişinin hastanelerin acil servislerine başvurduğu kaydedilirken bu kişilerin 1823’ünün hastaneye yatırılarak tedavilerinin devam ettiğine dikkat çekildi.

-Reklam-

Acillere başvurular patladı

Bu sayının bir önceki haftaya göre yüzde 70 oranında artış gösterdiğine dikkat çekildi. Her sene olduğu gibi hastaneye yatanların yüzde 43’Ünü 75 yaşının üzerindeki vatandaşlar, yüzde 15’ini ise 5 yaşın altındaki çocukların oluşturduğu aktarıldı. Hastaneye yatıran her bin kişiden 30’unu ise grip nedeniyle hastaneye yatanların oluşturduğu bildirildi. Bu oranın geçen hafta ise binde 18 olduğu belirtildi.

1 Kasım’dan beri 48 kişi hayatını kaybetti

1 Kasım’dan beri ise 139’u geçen hafta olmak üzere toplam 1630 kişinin grip salgını nedeniyle hastanelerde tedavi altına alındığı aktarıldı. Bu kişilerin 48’inin ise hayatını kaybettiği açıklandı. Bu kişilerin büyük çoğunluğunu ise 65 yaş üzerindekiler oluşturuyor.