Fransa’da havalimanı grevi: Türkiye’ye uçacaklar dikkat! Paris, Lyon, Marsilya’dan uçacaklar etkilenecek

Reklam

Fransız Sivil Havacılık Otoritesi, 6 Haziran Salı günü için havayolu şirketlerinden uçuş programlarını Paris-Orly havalimanında %33, Lyon, Marsilya, Nice, Toulouse, Bordeaux ve Nantes havalimanlarında ise %20 oranında azaltmalarını istedi.

Sendikaların emeklilik reformuna karşı bir günlük grev çağrısında bulunmaları nedeniyle 6 Haziran Salı günü birçok Fransız havalimanında uçuşlar iptal edilecek. Fransız Sivil Havacılık Otoritesi (DGAC) trafikteki aksamaları sınırlandırmak amacıyla asgari hizmet hükümlerini uygulayacak ve bu da birçok uçuşun iptal edilmesine yol açacak.

Özellikle 6 Haziran 2023 Salı günü için DGAC, havayolu şirketlerinden uçuş programlarını Paris-Orly havalimanında %33, Lyon (Rhône), Marsilya (Bouches-du-Rhône), Nice (Alpes-Maritimes), Toulouse (Haute-Garonne), Bordeaux (Gironde) ve Nantes (Loire-Atlantique) havalimanlarında ise %20 oranında azaltmalarını istedi. Havayolları önümüzdeki birkaç gün içinde ilgili yolcuları bilgilendirecektir.

Onclick Popunder

DGAC’a göre bu iptallerin yanı sıra, yine de aksaklıklar ve gecikmeler beklenmektedir. DGAC, bunu yapabilecek durumda olan yolcuları seyahatlerini ertelemeye ve uçuşlarının durumunu öğrenmek için havayolu şirketleriyle temasa geçmeye davet ediyor.

Büyük bir eylem günü

Salı günü sendikalar, çalışanları 6 Haziran’da emeklilik reformuna karşı eylem gününe katılmaya davet ederek, yürütmenin Parlamentoda konuyla ilgili bir oylama yapılmasını engelleme arzusunu bir kez daha kınadılar. Sekiz sendika ve beş gençlik örgütünden oluşan intersyndicale grubu, “Sayfayı çevirmeyeceğiz: reformun geri çekilmesi ve sosyal ilerleme için birlikte, birleşik ve kararlı bir şekilde, 6 Haziran’da her yerde grevler ve gösteriler düzenleyelim” diye yazdı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz