Fransa’da hayat durdu! Otobüsler iptal metrolar kapalı

0
43
reklam

Fransa’da, bu gün saat 17’de başlayacak Dünya Kupası final karşılaşması öncesi adeta hayat durdu. Fransa’nın Hırvatistan ile kupa mücadelesi vereceği final karşılaşması öncesi tüm şehirlerin meydanlarına büyük ekranlar yerleştirildi. Başta Paris olmak üzere metro ve otobüs seferlerinde de büyük aksamalar yaşanacak.

Başkent Paris’te de metro ve otobüs seferlerinde büyük aksamalar yaşanmaya başlandı. Paris’te finalin dev ekrandan takip edileceği Champ de Mars bölgesindeki Fan-Zone alanına yakın tüm metro istasyonları güvenlik nedeniyle tüm gün boyunca kapatıldı

Bugün saat 1’den itibaren Dupleix (ligne 6), Passy (ligne 6) Cambronne (ligne 6), École Militaire (ligne 8) ve La Motte-Picquet-Grenelle (lignes 6, 8 et 10) vatandaşlara kapatıldı. RER C, Champ de Mars – Tour Eiffel ve Pont de l’Alma istasyonları da kapatıldı. Saat 16’dan sonra da Bir-Hakeim (ligne 6) metro durağı kapatılacak.

Bu metrolar bu akşam kapalı

Saat 18:40’dan itibaren ise Charles de Gaulle-Étoile (lignes 1, 2, 6 ve RER A), George V (ligne 1), Franklin D. Roosevelt (lignes 1 ve 9), Miromesnil (lignes 9 ve 13), Champs-Élysées-Clemenceau (lignes 1 ve 13), Kléber (ligne 6), Boissière (ligne 6) ve Tuileries (ligne 1) kapatılacak.

Saat 18’den itibaren de Paris’te otobüs seferleri iptal edilecek. Aynı zamanda Paris çevresindeki HautsdeSeine, Seine-Saint-Denis ve Val-de-Marne’da da otobüs seferleri gerçekleştirilmeyecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here