Fransa’da her 10 bebekten 6’sı evlilik dışı ilişkiden doğuyor…İlk sırada o bölge var

Reklam

Fransa’da Insee tarafından yapılan araştırma, 2021 yılında her 10 bebekten 6’sının evlilik dışı olduğunu ortaya koydu. 

Fransa Avrupa’da en çok evlilik dışı çocuğun doğduğu ülke olduğu kaydedildi. Insee tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre 2021 yılında her 10 bebekten 6’sının evlilik dışı doğduğu kaydedildi. Insee, 2021 yılında doğan 770 bin bebeğin yüzde 60’ının evlilik dışı ilişkiden doğduğu kaydedildi.

Fransa’da erken yaştaki doğumlarda ise bu oranın arttığı kaydedildi. 25 yaşın altında doğum yapan kadınların yüzde 79,8’inin evlilik dışı bir ilişkiden çocuk sahibi olduğu duyuruldu. Annenin 25 ila 39 arasında olduğu dönemde ise bu oranın yüzde 57 olarak ölçüldüğü belirtildi.

Onclick Popunder

Bretagne ilk sırada

Evlilik dışı doğum oranları en yüksek Fransa’nın deniz aşırı bölgelerinde görülürken metropol bölgeler arasında ise ilk sırada Bretagne var. Bu bölgede doğan çocukların yüzde 69’u evlilik dışı ilişkiden doğdu.

Evlilik dışı ilişkilerden doğan bebekler oranının en yüksek olduğu ülkeler arasında Fransa (yüzde 60), Bulgaristan (yüzde 59), Slovenya (yüzde 59), Estonya (yüzde 56), İsveç (yüzde 55), Danimarka (yüzde 54), Portekiz (yüzde 53) ve Hollanda (yüzde 50) öne çıktı. AB ortalamasının üstüne çıkan bu ülkelerde evlilik dışı ilişkilerden doğan bebek sayısı evlilik içi doğan bebek sayısını aştı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz