Fransa’da İçişleri Bakanı açıkladı: Saldırı hazırlığındaki iki kardeş yakalandı

Fransa İçişleri Bakanı Gérard Collomb
Reklam

Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb, Mısır kökenli kardeşlerin zehirli terör saldırısının önlendiğini açıkladı. Collomb, BFMTV kanalında canlı yayına katılarak açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Collomb ayrıca, bu kişilerin adresinde kene otu tohumundan elde edilen risin zehrinin hazırlanışıyla ilgili bir kılavuza rastlanıldığını dile getirdi.

Collomb, yaptığı açıklamalarda, “Mısır kökenli iki kişi, bir saldırı hazırlığındaydı. Ellerinde risin kullanılarak zehir yapmayı anlatan yönergeler vardı” ifadelerini kullandı.

Onclick Popunder

Terörle mücadele kapsamında son dönemde izleme ve dinleme çalışmalarının yoğunlaştırıldığını kaydeden Collomb, Mısır kökenli iki kardeşin saldırı hazırlığında olduğunun tespit edildiğini ve düzenlenen bir operasyonla yakalandığını açıkladı.

Collomb, Paris’te yakalanan iki gencin, mesajlaşma programı telegram üzerindeki yazışmalarının izlenmesi sonucu terör saldırısı planının ortaya çıkarıldığını belirtirken, evlerinde yapılan aramada, patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ve patlayıcı üretimine dair bilgilerin bulunduğunu kaydetti. Collomb, iki kardeşin tutuklanmasıyla ilgili daha fazla ayrıntı vermedi.(AA)

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz