Fransa’da inşaat işçilerinin maaşlarına zam geldi!

Reklam

Fransa’da inşaat sektöründe asgari ücretler için saat ücretleri 2018 itibariyle yeniden belirlenmişti. Usta, şantiye şefi gibi 4 farklı kategori için belirlenen fiyatlar 2019’da da arttı.

Buna göre ameleler için saat ücreti 0,12 ve 0,15 cent oranında arttı. Ustalar için belirlenen saat ücretleri de 0,22 oranında zam yapıldı. Tüm alanlarda ortalama saat ücretleri ise yüzde 1 oranında artırıldı.

2018 itibariyle ‘deplasman’ ücretlerinde de değişikliğe gidilmişti. Buna göre günlük yemek ücreti 9,70 Euro oldu. Farklı kilometrelerde çalışanlar için belirlenen ücretler ise şu şekilde gerçekleşti:

Uzakta çalışanlar için ücretler yeniden belirlendi.

Fransa’da inşaat sektöründe (inşaat ve kamu işleri) taşeron, sabit süreli(CDD) veya sürekli(CDI) bir sözleşme imzalarsanız, işe başladığınız bölüme göre belirlenen asgari ücreti talep etme hakkınız doğuyor. 2018 için inşat sektöründe belirlenen asgari ücretler ise şu şekilde gerçekleşti:

En düşük işçi ücretleri şu şekilde oluştu.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz