Fransa’da inşaat sektöründe endişelendiren gelişme

Reklam

Fransa’da inşaat sektörü için güzel geçen bir 2018’den sonra 2019 yılının inşaat sektörü için alarm verici olduğu kaydedildi.

20 çalışandan az işçiye sahip İnşaat şirketlerinin oluşturduğu konfederasyon CAPEB, 2018’in son çeyreği ile ilgili bilançoyu açıkladı. Yapılan açıklamada sektördeki ilerlemenin devam ettiği, ancak 2018’in başından itibaren büyüme hızının  yavaşladığı aktarıldı.

Yeni inşaat sayısında düşüş

Yeni inşaat oranlarının 2017’inin sonunda yüzde 7,5 iken bu oranın 2018’n sonunda yüzde 4’e gerilediği belirtildi. Sektördeki gerilemenin 2019’da da süreceğine vurgu yapılırken, yeni inşaat izni alan yapıların 473 binden 415 bine gerilediği duyuruldu.

İnşaatın en canlı olduğu bölge Occitanie

2018’in sonu itibariyle inşaat sektörünün en canlı olduğu bölgelerin ise Occitanie, Hauts-de-France, Bretagne, Pays-de-la-Loire ve Bourgogne-Franche-Comté olduğu aktarıldı. Bu bölgelerin ortalamasının ülke genelinin biraz üzerinde olduğuna dikkat çekildi.

Paris’te inşaat sektörü sıkıntıda

I’Ile-de-France, lNormandie, Centre Val de Loire ve PACA-Corse’daki sektörün ilerlemesinin ise ülke genelinin altında olduğu aktarıldı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz