Fransa’da inşaatta çalışan kaçak işçiye oturum kartı!

Reklam

Fransa’da inşaatta çalışan ve ülkede resmi olarak oturum hakkı bulunmayan Ahmed isimli bir kişi, başladığı açlık grevi sonrası oturum hakkı elde etti.

Fransa’nı doğusundaki Doubs departmanıda yaşaya Faslı Ahmed, kaçak olarak geldiği Fransa’da inşaatlarda çalışmaya başladı. Fransa’da tanıştığı Florence isimli kadınla evlilik hazırlığı içerisinde de olan Ahmed’ten valilik ülkeyi terketmesini istedi.

Açlık grevine başladılar

Çalıştığı inşaat şirketinin işe alacağını söylemesine rağmen Ahmed’in, ülkeye terketmesi ile ilgili karar değişmezken, bunun üzerine çiftin açlık grevine başladıklarınnı duyurdu.

Onclick Popunder
Fransa’da tanıştığı Florence isimli kadınla evlilik hazırlığı içerisinde de olan Ahmed’ten valilik ülkeyi terketmesini istedi.

Valilikten oturum kartı müjdesi geldi

Yaklaşık 17 gün süren açlık grevi ise valilikten gelen haberle son buldu. Doubs Valiliği, Ahmed’e oturum kartı verileceğini aileye bildirdi. Bunun üzerine çift açlık grevine son verdi. Oturum kartının süresinin ise henüz belli olmadığı kaydedildi.

İnşaat şirketinin işe alma vaadi etkili oldu

Kaçak olarak Fransa’da çalışan Ahmed’in oturum kartı almasına, çalıştığı inşaat şirketinin kendisini işe alacağı yönünde verdiği kağıdın etkili olduğu belirtildi.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz