Fransa’da ırkçı komşu başörtülü Türk kadına saldırıp çocukları darp etti

polis fransa
Reklam

Fransa’da belediyeye ait hobi bahçesinde görevli bir kişi, Türk kadın ile yanındaki çocuklarına saldırıp darb etti. Irkçı tehditler savurdu.

Fransa’nın doğusundaki Hericourt’da meydana gelen olayda, anne ve babası izindeyken onlara ait belediyeye ait hobi bahçesine çocukları ile birlikte giden Yozgatlı gurbetçi Türk kadın önce hakarete uğradı sonra darp edildi. Olayla ilgili Artı33’e konuşan mağdur kadının kocası, Hasan Y.* kendisi yokken eşinin biri 8 diğeri de 10 yaşında olan iki çocuğu ile birlikte kayınpederine ait bahçeye gittiklerini söyledi.

Bütün Türkleri ve yabancıları da öldüreceğim

Hasan Y. yaşanan olayın şu şekilde geliştiğini iddia etti: “Bahçelerden sorumlu şahsın önce yine orada hobi bahçesi bulunan Arap kökenli bir kişi ile münakaşa etti. Arap kökenli adamın orayı terketmesi ile birlikte de başörtülü eşi ve çocuklarıma yönelmiş. ‘Bu Türkleri de göndereceğim bu bahçeden’ diyerek küfür etmiş. Eşimde küfür etmeyin çocuklar var deyince ‘Çocuklarınızı da sizi de, bütün Türkleri ve yabancıları da öldüreceğim’ diyerek karısı ile birlikte eşimin üzerine yürümüş.”

Çocukları da darp etmiş

Eşinin o esnada polisi aramaya çalıştığını ancak ulaşamayınca bahçelere yakın bir yerde oturan abisine haber verdiğini söyleyen Hasan Y. bu esnada saldırgan adamın çocukların anneme dokunma diye bağırması üzerine oğlunun karnına vurup ittiğini, kızına da vurduğunu söyledi.

Olay yerine gelen eşinin abisine de adamın balyozla saldırdığını ve ikisi arasında itişme olduğunu söyleyen gurbetçi adam, kısa süre sonra olay yerine gelen polislerin kavgayı ayırdığı o esnada saldırganın da sarhoş olduğunu bildirdi.

Hastanede de saldırdı!

Daha sonra eşi ile birlikte saldırganın da olay yerine çağrılan ambulansla ile hastaneye götürüldüğünü söyleyen Hasan Y., adamın hastanede de kendisine saldırdığını söyledi.

Türk vatandaşı olayla ilgili yasal süreç başlatacaklarını ifade etti.
*İstek üzerine isim değiştirilmiştir.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz