Fransa’da ırkçı komşu terörü! Türk komşusunu aracıyla 72 metre sürükledi!

Reklam

Fransa’nın Loire-Atlantique kentinde 52 yaşındaki ırkçı komşu Türk komşusunu arabasıyla 72 metre sürükledi. Irkçı komşu 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

1 Haziran Çarşamba günü Nantes ceza mahkemesi tarafından Loire-Atlantique Türk komşusuna arabayla sürüklediği için bir yıl hapis ve iki denetimli serbestlik cezasına çarptırıldı. 52 yaşındaki sürücünün aracını vitese takarak Türk komşusunu 72 metre sürüklediği Cumhuriyet savcısı tarafından belirtildi. Sürüklenen Türk’ün sağ kalça kemiği kırıldı. Ayrıca en az 4 ay iş göremez raporu verildi.

En az 4 ay iş göremez raporu verildi

Yaşanan bu olaydan sonra oturduğu evin 20 yılı aşkın kredisi olmasına rağmen yaşadığı  travma sonrası gurbetçi Loire-Atlantique terk etme kararı aldı. Duruşmada zanlının, komşularının tavukları ve koyunlarının toprağına girdiği gerekçesiyle böyle bir yola başvurduğunu söyledi. Ancak gurbetçinin avukatı, sanığın aslında “ırkçı” olduğu halde “mağdur gibi” davrandığını söyledi.

Türk tavuğu ve Türk koyunu

Avukat, ırkçı komşu için aslında sorun olan sadece koyun ve tavukların olması değil, Türk tavuğu ve Türk koyunu olmasıydı. Nantes ceza mahkemesi adamın elektronik bir bilezikle bir yıl hapis yatmasına karar verdi.

Mahkeme, zanlının mağdur aileye 2 bin Euro yasal masraf ayrıca 5 bin Euro tazminat ödemesine karar verdi.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz