Fransa’da iş kurmak isteyen işsizlere maddi destek verilecek

Reklam

Fransa’da işçi bulma kurumu Pole Emploi ile iş kurmak isteyenlere destek vermek amacıyla kurulan Initiative France kurumu ile anlaşma imzaladı.

Fransa’da iş kurmak isteyen işsizlere daha çok destek olmak için 3 yıllık ulusal bir protokol imzalandı. Fransa’da iş kurmak isteyen gençleri destekleyen Fransa Girişimi Ağı Initiative ile Fransa işçi bulma kurumu arasında 3 yıllığına işbirliği anlaşması imzalandı.

İmzalanan protokolde amaç, kendi işini kurmak isteyen işsizlere daha iyi destek vermek ve daha fazla imkan sunmayı amaçlıyor. işsiz gençlere ve girişimcilere her türlü mali destek verilecek.

Binlerce işsiz girişimciye destek verilecek

Basın açıklaması yapan Initiative France Başkanı Guillaume Pepy, Bu iş birliğinde önceliğin 30 yaşın altında olanlar ve gelişmemiş bölgelerdeki işsizlere sağlanacağını söyledi. Yapılan protokolün amacının binlerce işsiz girişimciye destek vererek kendi işlerini kurmayı amaçladığını söyledi.

Ayrıca girişimcilerin bankayla olan her türlü işlerinde kolaylık sağlanacağını ve banka kredisi başvurularında da yardım sağlanacağını belirtti.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz