Fransa’da kaçaklara oturum kartı çağrıları artıyor:”En az 2 yıl Fransa’da kalana oturum verilsin”

Reklam

Fransa’da Sivil Toplum Kuruluşları ülkede kağıtsız yaşamak zorunda kalan göçmenlerle ilgili bir bildiriye daha imza attı. En az 2 yıl Fransa’da oturduğunu ispat eden sığınmacılara oturum kartı verilmesi istendi.

Açıklanan bildiride Fransa’da binlerce ‘kağıtsız’ ailenin tüm haklardan mahrum fakirlik içerisinde yaşam mücadelesi verdiğine dikkat çekildi.

Bu ailelerin hiç bir gelir olmadan sokak ile sağlıksız koşullar arasında yaşamaya mecbur bırakıldığına dikkat çekildi. Bu şok edici durumun her yıl daha da arttığı, sadece Paris bölgesinde 40 bin kaçak durumdaki   insanın zor şartlarda hayatlarını sürdürmeye çalıştıkları aktarıldı.

Onclick Popunder

Artık bunun devam edilemeyecek bir hale büründüğüne dikkat çekiliriken bu aile ve çocuklarının her şeyden mahrum bir hayat sürdürdüklerine dikkat çekildi.

En az 2 yıldır Fransa’da bulunanlara oturum kartı verilsin

Bildiride bu dramatik durumun değiştirilmesi için hükümete ve milletvekillerine yapılan çağrıda bu kağıtsız insanların 1 yıllık oturum hakkı elde edebilmeleri için yasanın değiştirilmesi istendi.

Bu hakkın yalnız ya da aileyle en az 2 yıldır Fransa’da yaşayan ve ülkesinden insani ya da idari nedenlerden dolayı ayrılmak zorunda kalmış insanlara verilmesi istendi.

Bu oturum kartının bu insanlara çalışma izni verip bir gelir elde etmelerini ve kendilerine özel evlere sahip olmalarına imkan tanıyacağı aktarıldı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz