Fransa’da karısına şiddet uygulamakla suçlanan Türk’e 7 yıl hapis!

Reklam

Fransa’da 44 yaşındaki Türk vatadaşı eşine şiddet uygulayıp ölüm tehdidinde bulunduğu gerekçesiyle 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Temyize götürülen davada kadın şikayetini geri aldı.

Fransa’nın Chalon-sur-Saône şehrinde meydana gelen olayda, 2002 ile 2015 yılları arasında 3 çocuğunun annesi, eşine yönelik şiddet ve cinsel taciz ile birlikte bıçakla ölüm tehdidinde bulunduğu iddia edilen 44 yaşındaki Türk vatandaşı hakim karşısına çıktı. Fransız medyasında yer alan habere göre şüpheli adam, 2015 yılında eşinin ailesi tarafından etkisiz hale getirildikten sonra kendi evinde polise teslim edilmişti. Nisan ayında görülen davada ise savcının 10 yıl hapis istediği adam 7 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. 

Davalı tarafın hapis cezanı temyize taşınmasıyla, sanık perşembe günü Dijon Temyiz Mahkemesi’nde yeniden hakim karşısına çıktı.

Mahkemede şikayetçi kadın, 18 yıldır evli olduğu adam ile ilgili şikayetini geri aldı. Cinsel taciz iddialarının yalan olduğunu kaydeden mağdur kadın, kendisine uyguladığı şiddeti de abarttığını söyledi. Şikayetçi kadın, eşinin kendisini evden atıp üzerine metres getirmek istediği için kızgınlıktan bu ifadeleri kullandığını iddia etti.

Hakim duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz