Fransa’da kısmi işsizlik hakkından yararlananların sayısı 5 milyonu geçti

Reklam

Fransa’da yaşanan koronavirüs salgını sonrası zor durumdaki şirketlere yardım amaçlı başlatılan kısmi işsizlik (Chômage partiel ) hakkından yararlanan işçilerin sayısının 5 milyonu geçtiği duyuruldu.

Fransa Çalışma Bakanı Muriel Penicaud yaptığı açıklamada 473 bin şirketin kısmi işsizlik hakkından yararlanmak için başvurduğunu duyurdu. Bu haktan yararlanan işçilerin sayısının da 5 milyonu geçtiğini aktardı. Sadece 2 günde 1 milyondan fazla işçisin kısmi işsizlik hakkından yararlanmak için başvurduğunu belirtti.

Fransa’nın işçileri koruyan sistemiyle gurur duyuyoruz

Bakan Amerika’da 2 haftada 10 milyon işçinin işsiz kaldığını da hatırlatarak “Bizim işçilerimiz koruyan sistemimizle gurur duyuyoruz.” İfadelerini kullandı.

Devlet işçilerin maaşının yüzde 84’ünü karşılıyor

Fransa’da hükümet, yaşanan koronavirüs kırizinde işten atılmaların önüne geçmek için kısmi işsizlik hakkını getirmişti. Devlet kısmi işsizlik ile çalışanın brut maaşının yüzde 70’ini ve net maaşının da yüzde 84’ünü karşılıyor.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz, Başka Yerde Yayınlanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz