Fransa’da köpeklerini gezdiren çift 400 bin Euro buldu!

Reklam

Fransa’nın Var departmanında bulunan La Londe-les-Maures belediyesinde ormanlık alanda gezintiye çıkan 400 bin Euro buldu.

Var departmanında yayın yapan Var Matin gazetesinde yer alan habere göre, iki çift Mayıs 2021’de La Londe-les-Maures’deki ormanlık alanda köpeklerini gezdirmek istedi. Çift, bir süre sonra yürüdükten sonra köpeklerinin toprağı eşelediğini gördü. Toprağın altından çöp torbası çıktığını gören çift, çöp torbasının için açınca adete şok oldu.

Jandarmaya teslim ettiler

Var Matin gazetesi, bir çöp torbasın içinde 400 bin Euro olduğunu yazdı. Paranın illegal olduğunu düşünen çift paraya dokunmadan Jandarma ekiplerine teslim etti.

Onclick Popunder

Paranın yarısını alabildiler

Jandarma ekipleri 400 bin Euronun bulunduğu civarda tarama yaptı ancak herhangi bir şey bulamadı. Mahkemeye intikal eden olayda savcılık, paranın kamu arazisinde bulunduğu için yarısını yani 200 bin Euronun La Londe belediyesine verilmesine karar verdi. Çifte ise 200 bin Euro kaldı. Savcı davayı geçen Haziran ayında kapattı. Şanslı yürüyüşçüler bu sayede 200 bin Euro kazanmış oldu.

Fransa’da Medeni Kanun’un 716. Maddesi

Bir hazinenin mülkiyeti, onu kendi arazisinde bulan kişiye aittir; hazine başkasının arazisinde bulunursa, yarısı onu bulan kişiye, diğer yarısı da arazinin sahibine aittir. Define, kimsenin üzerinde hak iddia edemeyeceği ve tamamen tesadüfen bulunan herhangi bir gizli veya gömülü şeydir.

 

 

 

 

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz