Fransa’da korkunç gasp! Silahla evi basıp rehin aldılar, tüm eşyaları çalıp kaçtılar!

Reklam

On aylık bir soruşturmanın ardından, üç erkek, Angerville (Essonne) bölgesindeki organize bir grup tarafından gerçekleştirilen gasp ve rehin alma suçlamalarıyla yargılandı. Üç saldırgan, bir çifti evlerinde rehin almak ve değerli eşyaları ile önemli bir para miktarını çalmakla suçlanıyor. Şüpheliler, tutuklandıktan sonra cezaevine gönderildi.

On ay süren bir soruşturmanın ardından, üç erkek, Angerville (Essonne) bölgesinde düzenlenmiş organize bir gasp ve rehin alma olayı nedeniyle Perşembe günü hakim karşısına çıktı. Üç saldırgan, bir çifti evlerinde rehin alarak değerli eşyalarını ve önemli bir miktarda para çalmakla suçlanıyor. Şüpheliler, tutuklandıktan sonra cezaevine gönderildi.

Le Parisien gazetesinde yer alan habere göre, 3 Ocak 2023 tarihinde, Angerville’de yaşayan bir çift, şiddetli bir saldırının kurbanı oldu. Üç maskeli ve silahlı kişi, çiftin evlerine saldırı düzenledi. Mağdurları birkaç saat boyunca rehin aldılar. Bir şüpheli, adamı önemli miktarda para çekmek için bir banka şubesine gitmeye zorladı. Bu sırada kadın, diğer iki saldırgan tarafından evlerinde alıkonuldu ve değerli eşyaları aramak için evi talan ettiler. Birkaç saat sonra suçlular olay yerini terk etti ve mağdurların lüks çantalarını ve cep telefonlarını yanlarına aldılar.

Onclick Popunder

Savcılık tarafından açılan bir soruşturma sonrasında bir dava hakimine verildi. Paris Savunma Bölümü (SR) ve Etampes bölge karakolu ile işbirliği yapan jandarmalar soruşturmayı yürüttü. Aylar süren çalışmaların ardından, kolluk kuvvetleri suçluları “Essonne kökenli bir suç çetesi” olarak tanımlamayı başardılar. Aynı zamanda şüphelilerin olayları gerçekleştirmeden önce keşifler yaptığını tespit ettiler.

Çifte ait eşyaları bulundu

Hepsi 30’lu yaşlarında olan ve daha önce diğer suçlardan kayıtlı olan üç şüpheli, bu Salı günü gözaltına alındı ve sorguya çekildi. Evlerinde yapılan aramada, saldırıya uğrayan çifte ait eşyalar ve olay sırasında kullanılan silahlar bulundu.

Üç erkek, “silah kullanarak işlenen organize bir gasp” ve “yedinci gün öncesinde serbest bırakılan organize bir rehin alma” suçlamalarıyla yargılandı. Şüpheliler, duruşmalarının ardından tutuklandılar.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz