Fransa’da korkutan senaryo: Kriz sonrası vergiler artacak!

Reklam

Fransa’da koronavirüs salgını sonrası vergilerde artış yaşanabileceği endişeleri yükselmeye başladı. Hükümet ise şimdilik iddiaları yalanlıyor. 

Fransa’da koronavirüs salgını nedeniyle ekonomide çarklar durma noktasına gelirken, kriz sonrası ülkenin yeniden toparlanması için vergilerde artış yaşanabileceği konuşuluyor.

LCI’de yer alan habere göre de uzmanlar koronavirüs krizinin devlete maliyetinin 120 milyar euroyu bulacağına dikkat çekiyorlar. Bu süreç için de normal vergi oranlarından yüzde 40 daha fazla bir miktara devletin ihtiyaç duyacağını savunuyorlar.

Ancak Fransa’da 2022 yılında cumhurbaşkanlığı seçiminin de gerçekleştirileceği ihtimali, bu adımın da zorluğunu ortaya koyuyor.

Bakan vergilerin artacağı iddialarını yalanladı

Konu ile ilgili hükümet kadından ilk açıklama ise Kamu Hesapları Bakanı Gérald Darmanin’den geldi. Fransız Bakan, Fransa’daki Covid-19 salgınının yol açtığı ekonomik krizden çıkış “vergilerde artış ile gerçekleştirilmeyecek. İfadelerini kullandı. Ancak Hükümetin Gayri Safi Yurt İçi Hasıla’nın bu yıl yüzde 7,8 olarak gerçekleşeceğini tahmin edip kamu açığının üç kat artacağını duyurması bu yöndeki endişeleri artıyor.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz, Başka Yerde Yayınlanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz