Fransa’da koronavirüse yakalandığınızı internetten test edebileceksiniz!

Reklam

Fransa’da hükümet yeni bir web sitesini faliyete soktu. Koronavirüse yakalandığını düşünen vatandaşlar bu site üzerinden test yapabilecek.

Koronavirüs vakalarının hızla arttığı Fransa’da virüse yakalandığını düşünen kişiler internet üzerinden test yapabilecek. Sağlık Bakanlığı tarafından açılan maladiecoronavirus.fr sitesine giren vatandaşlara septomlarla ilgil (Öksürük, ateş, nefes darlığı, vücut ağrıları) gibi 24 soru sorulacak. Ayrıca testi yapan kişinin aldığı ilaçlar olup olmadığı ve yaşını da bildirmesi istenecek.

Sİte hastalara evde kalması, yada doktora gitmesini öneriyor

İnstitut Pasteur tarafından belirlenen son veriler ışığında verilen cevaplar değerlendirilirken, sitede hastaya evde karantinada kalması, bir doktora görünmesi ya da acilen 15 numarasını araması önerilecek.

-Reklam-

Fransa’da dün açıklanan rakamlarla ülkede vaka sayısı 14 bin 459’a ölenlerin sayısı da 562’ye yükselmişti.

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz, Başka Yerde Yayınlanamaz.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz