Fransa’da mahkeme damadın düğünde gülmemesini delil sayıp nikahı iptal etti

0
7

Fransa’da eşinin kendisiyle oturum kartı için evlendiğini ileri sürüp mahkemeye başvuran kadın, delil olarak da eşinin düğün fotoğraflarında gülmemesini gösterdi. Mahkeme kadını haklı bulup nikahı iptal etti.

Fransa’nın güneyindeki Marsilya’da meydana gelen olayda, 2005 yılında iş yerinde tanıştığı bir kişi ile evlenen Malika kısa süre sonra eşinin davranışlarının değiştiğini farketti. 48 yaşındaki kadın eşinin kendisi ile Fransa’da oturum kartı alabilmek için evlendiğinin farkına varınca soluğu mahkemede aldı.

Ancak yasal süreç geçip 10 yıllık oturum kartı alan kocasının boşansa da Fransa’da oturum hakkının devam edeceğini farkeden kadın, nikahın iptali için mahkemeye başvurdu.

Fotoğraflarda eşinin gülmemesini delil olarak gösterdi

Aix-en-Provence Mahkemesi’nde görülen davada davacı kadın mahkemeye düğünde çekilen fotoğrafları delil olarak sundu. Eşinin düğün fotolarında gülmediğini bunun da ‘gri evliliğin’ kanıtı olduğunu söyledi.

‘Zar zor gülümsüyor eşine bakmıyor’

Hakim kararda kadını haklı buldu. Fotoğraflarda damadın ‘zar zor gülümsediğini’ ayrıca eşine bakmadığını vurgulayarak nikahı iptal etti.

Böylece adamın Fransa’daki oturum hakkı da elinden alınmış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here