Fransa’da mahkeme diskotekte başlayan aşka inanmadı, “kaçak” adamı sınır dışı etti!

Reklam

Fransa’nın güneyindeki Cannes şehrinde diskotekte tanıştığı 20 yaşındaki kız ile evlenmek isteyen ‘kaçak’ Cezayir vatandaşı bir kişi, gittiği belediyede büyük şok yaşadı. Belediye nikahın sahte olacağına kanaat getirdi. Cezayirli şahısta çıkarıldığı mahkemede 3 ay hapis cezasına çarptırılıp sınır dışı edildi.

Ağustos ayında meydana gelen olayda, çift evlenmek için Cannes Belediyesi’ne başvurdu. Erkek Fransa’da oturum kartı bulunmayan 36 yaşındaki Cezayir vatandaşı, kızın ise 20 yaşında Fransız vatandaşı olması Belediye Başkan Yardımcısı’nı şüphelendirdi. Olay polise bildirilirken Cezayirli şahıs hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonrası 36 yaşındaki adam hakim karşısına çıktı.

Cezayirli şahsın turist vizesiyle Fransa’ya geldiği kaydedildi.  Diskotekte tanıştığı 20 yaşındaki Fransız kızla kısa bir süre içerisinde aynı çatıyı hiç paylaşmadan evlilik kararı verdikleri belirtildi. Soruşturmada, çift arasındaki yaş farkı, inanç farklılığı ve aynı dili konuşmamaları gibi nedenler evliliğin sahte olacağına delil olarak gösterildi.

Din, dil, yaş farkı delil sayılamaz

Ancak Cezayirli şahsın avukatı, hukuki olarak yaş farkı, dil ve dini inancın nikahın sahtekarlık amacı güttüğünü göstermek için hiçbir şekilde delil sayılamayacağına dikkat çekti. Çift arasında birbirlerine çektikleri mesajları mahkemeye sundu. Bunun da ilişkinin gerçek olduğunu gösterdiğini iddia etti.

Mahkeme hapis cezası verip sınır dışı etti

Ancak mahkeme avukatın yaptığı savunmayı yeterli bulmadı. Nikahın sahte olduğuna hüküm getiren mahkeme, Cezayirli adam 3 ay hapis cezası verdi. Sınır dışı edilen şahısa 3 yıl süreyle Fransa’ya giriş yasağı konuldu.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz