Fransa’da milyonlarca insanın faydalandığı ‘prime d’activite’ yardımına zam geliyor!

Reklam

Fransa’da çalışanlara ödenen ‘etkinlik primine'(La prime d’activité) zam geliyor. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un da seçim vaatleri arasında yer alan zammın 2018’in Ekim ayında gerçekleştirileceği belirtildi.

Fransa’da milyonlarca insanın faydalandığı etkinlik primine zam geliyor. Görev süresi sona erene kadar ödenen primlerde yüzde 50 zam yapacağı taahhütünde bulunan Cumhurbaşkanı Macron, ilk zammı Ekim 2018’de yapacak. Dayanışma Bakanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, Ekim 2018’de etkinlik primine tüm hak sahiplerinin faydalanacağı şekide aylık 20 Euro zam yapılacağı duyuruldu.

Artış asgari ücretle çalışanlarda 80 Euro’yu bulacak

Dayanışma Bakanı  Agnès Buzyn’nin danışmanlarından Fransız basınına yapılan açıklamada ise, Cumhurbaşkanı Macron’un söz verdiği gibi ‘prime d’activité’nin, asgari ücretle çalışan bekar kişilere yansımasında 80 Euro’luk artış olacağı aktarıldı. Bu artış için 2 etaplık bir tarih belirlendiği vurgulandı. Bunun için ilk olarak Ekim 2018’te 20 Euroluk artış yaşanacağı, ikinci zammın ise 2019 yılı içerisinde olacağı kaydedildi.

Onclick Popunder
-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz