Fransa’da milyonları ilgilendiren karar! Ev yardımındaki değişiklik süresiz ertelendi

Reklam

Fransa’da 1 Ocak’tan sonra gelen eleştiriler sonrası 1 Nisan’a ertelenen ev yardımı (APL) vermede değişen gelir hesaplama sistemi, yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle yeniden süresiz ertelendi.

Fransa’da 1 Nisan’da yürürlüğe gireceği açıklanan Aile Yardım Fonu CAF’ın milyonlarca aileye ödediği ev yardımının (APL) hesaplanması ile ilgili gelir hesaplama sistemindeki değişiklik koronavirüs salgını nedeniyle süresiz ertelendi. Daha önce 1 Ocak’ta yürürlüğe gireceği açıklanan ve gelen tepkiler sonrası 1 Nisan’a ertelenen değişikliğin hangi tarihe kadar ertelendiği ise açıklanmadı.

Yeni değişik, ev yardımı hesaplanırken 2 yıl önceki vergi beyanı değil kişinin o anki gelir durumunun dikkate alınmasını öngörüyordu.

600 bin kişi hakkını kaybedecek

Yeni uygulama nedeniyle halen ev yardımından faydalanan yaklaşık 600 bin kişinin bu hakkını kaybedeceği ortaya çıkmıştı. Bunun yanı sıra 1,2 milyon ailenin aldığı yardımlarda da indirime gidileceği belirtilmişti.

Her 3 ayda bir gelir beyanı yapılacak

Düşünülen yeni değişikliğe göre ev yardımı için her 3 ayda bir de CAF’a gelir beyanı yapılması gerekecek. Böylece her 3 aylık gelire göre elde edilen ev yardımı miktarı da değişebilecek.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz, Başka Yerde Yayınlanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz