Fransa’da o bölgede HLM’de oturanlara kira müjdesi!

Reklam

Fransa’da başkent Paris’in batısındaki Hauts-de-Seine bölgesinde, HLM’de oturan zor durumdaki ailelere kiraları için kolaylık sağlanacak.  

Fransa’da yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle bazı HLM firmaları, zor durumdaki ailelere yardım kararı aldı. Bunun son örneği ise Paris’in batısındaki Hauts-de-Seine bölgesinde yaşandı.

Hauts-de-Seine’de Sosyal konut kurumları kirayı ödemeyenlere ihtar göndermeyeceklerini duyurdu. Ayruca ödenemeyen kiralar için de yıl sonuna kadar taksitlendirme imkanının tanınacağı bildirildi.

İşini durduranlardan kira alınmayacak

Bölgede 45 bin HLM konutuna sahip Hauts-de-Seine Habitat da bunu bir adım öteye taşıyarak bu süreçte işini tamamen durdurmak zorunda olanlardan kira alınmayacağını açıkladı. Bu konu ile ilgili başvuru ve iletişim için de bir birim kuruldu.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz, Başka Yerde Yayınlanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz