Fransa’da o şehir bu Türk’ü konuşuyor

Reklam

Erman Kunter, küme düşme hattında aldığı Cholet’yle şampiyonu yendi, ligde kaldı, kentin kahramanı oldu

Erman Kunter adı Türk basketbolu için çok önemlidir. Hala kırılamayan 1 maçta 153 sayılık rekordan tutun, 12 Dev Adam’ın, ‘devliğe’ geçiş yaptığı kırılma dönemine, kupalardan şampiyonluklara birçok imzası vardır ünlü antrenörün Türk basketbolunda.

Ve Erman Kunter, şu sıralar Fransa’nın Cholet bölgesinde, ‘kahraman’ muamelesi görüyor. Önceki yıllarda Fransa Ligi’ne damgasını vurup şampiyonluk yaşayan, takımını Avrupa kupalarında zaferden zafere koşturan Erman Kunter, bu kez de düşme hattında alıdğı ilk göz ağrısı Cholet’yi ligde tutarak önemli bir başarıya imza attı. Dağılmış durumda ve sadece 2 galibiyeti bulunan Cholet Basket’te göreve geldikten sonra 10 galibiyet alan bu zaferlerin arasına Asvel zaferini de ekleyen Kunter, 2020 NBA draftında seçilmesi beklenen Killian Hayes’in Amerika rüyasında da önemli rol oynadı. Michael Young ve Frank Hassel’in de üst düzeye çıkmasını sağladı. Özellikle son 5 haftada aldığı Le Portel, Pau ve Fos Provence galibiyetleri ile ses getiren Kunter, şimdilerde ise geçirdiği diz ameliyatına rağmen gelecek sezonun planlamasını yapıyor.

Bir kent kazandı

Küme düşme hattında aldığı Cholet Basket’i ligde tutan Erman Kunter, Cumhuriyet’in sorularını yanıtlarken, “Daha önce şampiyonluk yaşadığım Cholet’deki basket potansiyelini bildiğim için bu görevi kabul etmiştim. Takımdan ayrılanlar vardı ve tamamen genç bir ekiple oynadık. Buna rağmen ligin tamamlanmasına bir hafta kala ligde kaldık, şampiyon Asvel karşısında aldığmız deplasman galibiyeti ve yine Pau galibiyetleri bizim için çok önemli. Burada basketbol kültürüne sahip bir bölge olan Cholet kazanan taraf oldu. Çünkü bu ilgi küme düşmemeliydi. Düşmedik de. Elbette ligde kalmamızın bir bedeli oldu. Dizimde sakatlığım vardı, lig bitince ameliyat masasına yattım. Şimdi hem gelecek sezon planlamasını yapıyorum, ayağa kalkacağım günü bekliyorum. Ancak şunu söyleyebilirim, programımızı uygulayabilirsek gelecek sezon ilk sırala oynayacak bir Cholet Basket izleyeceksiniz” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz