Fransa’da Omikron çocukları etkiliyor! Yoğun bakımda yatan bebek sayısı her geçen gün artıyor 

Reklam

Fransa’da Covid-19’un beşinci dalgasında, yeni doğan bebeklerin daha çok etkilendiği ortaya çıktı. Çocukların virüsle birlikte yoğun bakımda kalma süreleri uzadı.

Fransa’da Seine-Saint-Denis’teki bir hastanenin çocuk bölümünde, şu anda hastaneye kaldırılan ve Covid-19 pozitif olan dokuz çocuk var. Doktorlar, çocukları ilk kez ilaçlarla  tedavi etmek zorunda kaldıklarını söyledi. Yoğun bakımda yatan beneklerin sayısının 70’i bulduğu kaydedildi.

Covid-19 çocukların vücutlarının dengesini bozdu

Fransa’da koronavirüsün beşinci dalgasının başlamasıyla bulaşıcılığı artan Omicron varyantı, özellikle 10 yaşın altındaki çocukları etkiliyor. Covid-19 çocukların vücutlarının dengesini bozarak diğer hastalıkları ortaya çıkarıyor. Hastane doktoru açıklamasında,” Pediatri bölümüne gelen çocuk hastaların işlemleri kısadır, hemen bakılır giderler ama bu Covid-19’dan etkilenen çocuklar hastaneye geldikleri zaman iki, üç günden önce çıkamıyor” dedi.

10 yaşın altındaki çocukları etkiliyor

Covid-19’lu bebeklerin etkileyici semptomları vardır, ancak bunlar kalıcı değildir. Çocuk bakıcısı Jean-Cédric Probin, “Ateşleri çok hızlı yükseliyor, çok yorgunlar ve yemek yemiyorlar” diyerek Covid testi pozitif olan çocukların durumunu özetledi.

 

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz