Fransa’da onbinlerce Euro kazanıp yine de yardım alan çifte hapis cezası

Reklam

Fransa’da bir çift 2 yıl boyunca onbinlerce Euro kazandı, ancak hiçbirini ne aile yardım fonu CAF, ne vergiye bildirdi. Üstüne üstlük kendilerini bekar olarak gösterip düşük gelirlilere ailelere ödenen RSA ve tüm yardımlardan faydalandılar.

Fransa’nın güney batısında Bordeaux’nun kuzeyindeki Fleac’da meydana gelen olayda sahtekar çift, 2 yıl boyunca 192 aracın alım satımını gerçekleştirdi. Bu ticaretten 2018’de 49 bin Euro 2019’da ise 33 bin Euro kazanç elde ettiler.

Ancak bu kazançlarını ne vergiye ne serbest çalışanların kayıt olması gereken RSI ne de CAF’a bildiren uyanık çift ayrıca kendilerini bekar gösterip RSA yardımından da ayrı ayrı faydalandılar. Öte yadan 2014’de dolandırıcılıktan hüküm de giyen kocanın şirket yöneticisi olmasının da yasaklandığı ortaya çıktı.

62 bin Euroluk ceza

Angoulême Mahkemesi’nde görülen davada, RSA 9 bin, RSI de 42 bin 465 bin Euroluk çifte borç çıkardı. CAF’ın da bu süre zarfında çifte ödediği yardım tutarının 11 bin 600 Euro olduğu bu tutarın geri tahsil edileceği bildirildi.

Kocaya 2 kadına 1 yıl hapis istemi!

Savcı  Cyril Vidalie, çiftin sahtekarlıkla elde edilen bir gelir üzerinden mal varlığı edindiğine dikkat çekti. Koca için 12’si kapalı olmak üzere 24 ay hapis kadın için de  1 yıl hapis ve 5 yılda şirkette yöneticilik yapmasının yasaklanmasını talep etti.

Mahkeme kararını 20 Haziranda açıklayacak.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz