Fransa’da önümüzdeki hafta kavurucu sıcaklıklar bekleniyor

Reklam

Pazartesi gününden itibaren Fransa’yı kavurucu sıcaklar etkisi altına alacak. Fransa Meteoroloji İdaresi, önümüzdeki hafta Fransa’nın güneyinde sıcak dalgasının şimdiye kadar en yüksek sıcaklığa ulaşılabileceğini gösteriyor.

Fransa iki aydır hava sıcaklıkları normalin üzerinde seyrediyor. Önümüzdeki on gün boyunca sıcak hava dalgası ülkede zirve yapması tahmin ediliyor.

Önümüzdeki haftanın başından itibaren sıcak hava, Paris ve çevresinde etkili olacak. Yılın başından beri Paris’in ilk defa 35°C sıcaklığı geçeceği tahmin ediliyor.

Onclick Popunder

Paris’te hava sıcaklığı ilk defa 35 dereceyi geçecek

Météo France’a göre, gece ve gündüz yoğun ve kalıcı bir sıcaklık periyodu uzun bir süreye yayıldığı bir sıcak hava dalgası etkili olacak.

Fransa Meteoroloji İdaresi, Fas’tan gelen kavurucu bir hava kütlesinin yükselmesiyle önümüzdeki hafta giderek artacağını söylüyor.  Fransa’nın güneyde  sıcak hava dalgası eşiklerine ulaşacak.

Bu hafta sonu İspanya’da kavurucu sıcaklıklara neden olurken, bugün Sevilla’da 41 °C bekleniyor. Meteorolog Guillaume Séchet’e göre, hava sıcaklığı daha da yükselebilir.

 

https://twitter.com/lachainemeteo/status/1535529467732496384?s=20&t=qDmhUHqt4WDmv1-bBtEZpw

https://twitter.com/Meteovilles/status/1535169815110995968?s=20&t=4B_9hugG5ATJ9DZL2ElQaw

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz