Fransa’da ortaokula giden çocuk terör saldırısı planlamaktan tutuklandı

0
95
Reklam

Fransa’da ortaokula giden 15 yaşındaki çocuk terör saldırısı planlamaktan tutuklandı.

Paris’te terör örgütüyle bağlantılı saldırı planladığı gerekçesiyle gözaltına alınan 15 yaşında ortaokula giden bir çocuk tutuklandı. Soruşturma kaynakları, Paris Terörle Mücadele Savcılığı tarafından sorgulanan 15 yaşındaki çocukla ilgili, ‘eyleme geçme şüphesi’ olduğunu duyurdu. Tutuklanan çocuğun gözatındayken terör eylemi planladığı ve bundan vazgeçtiği yönünde ifade verdiği iddia edildi.

-Reklam-

Şüpheli çocuğun halen Suriye’de bulunan ve Fransa’daki terör eylemlerinin planlayıcısı olmaktan aranan Raşid Kasım ilede mesajlaşma kanalı Telegram üzerinden  görüştüğü belirtildi. Soruşturma kaynakları, 15 yaşındaki çocuğun Telegram üzerinde çok aktif olduğunu ve cihatçı propaganda yapan 2 gruba da üye olduğunu bildirdi.

Ayrıca, şüpheli çocuğun kendisi gibi terör eylemi hazırılığında olduğu gerekçesiyle 14 Temmuz’da Paris’in 20’inci banliyösünde gözaltına alınan yaşıtı başka bir çocukla da irtibatta olduğu aktarıldı. Paris’in kuzey banliyösü Domont’da ailesiyle oturduğu evde gözaltına alınan çocuğun Fransa İstihbaratı tarafından ise tanınmadığı kaydedildi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz