Fransa’da oto yolu kapatan Ermeniler Türk vatandaşlarına saldırdı

Reklam

Fransa’nın Isere bölgesinde bir grup Ermeni, A7 otobanını kapatarak gösteri yaptı. Otoyolda saatlerce trafiğin durmasına neden olan göstericiler, sabah işe giden Türk vatandaşlarına saldırdı. Onlarca göstericinin linç girişiminde bulunduğu 1 Türk vatandaşı ağır yaralandı

Fransa’da Lyon’un güneyindeki Reventin-Vaugris yakınlarında meydana gelen olayda, hergün binlerce kişinin kullandığı A7 otabanı bir grup Ermeni gösterici tarafından kapatıldı. Ermeni göstericiler,  Azerbaycan’ın Karabağ topraklarını işgalden kurtarmak için düzenlediği operasyonları protesto etti.

1’i ağır 4 Türk vatandaşı yaralandı

Otoyolda arabalarla gelen Ermeni göstericiler, yolu kapatarak Ermenistan bayrakları ile eylem yapmak istedi. Gösteri nedeniyle A7 otobanı saatlerce kapalı kalırken, Ermeniler, yoldan geçen Türk vatandaşlarına bıçak ve sopalarla saldırdı. Isère valiliği sopa ve çekiçlerin kullanıldığı olayda 1’i ağır 4 Türk kökenli kişinin yaralandığı duyuruldu. Bıçaklanan Türk vatandaşı hastanede tedavi altına alındı.

Fransa’da oto yolu kapatan Ermeniler Türk vatandaşlarına saldırdı

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, sırtlarında Ermenistan bayrağı taşıyan onlarca protestocu grubun ellerindeki sopalarla iki kişiyi aralarına alarak linç etmesi yer alıyor.

Sabah saatlerinde kapatılan otoyol, polisin müdahalesi ile ancak saat 19 gibi açılabildi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz