Fransa’da otoyollarda hız limitinin 130’dan 110’a düşürülmesi gündemde

Reklam

Fransa’da hükümetin hazırladığı İklim Sözleşmesi’nde otoyollarda hız limitinin 130’dan 110’a düşürülmesi teklif edildi.

Fransa’da hükümet tarafından hazırlanan İklim Sözleşmesi’ndeki 149 öneri arasında yer alan otoyollarda hız limitinin 130’dan 110’a düşürülmesi teklifi tartışılıyor. Hükümetin değişiklik tekliflerini referanduma götürmeye hazırlandığı kaydedilirken, otoyollarda hız limitinin düşürülme teklifi tepki çekti. Hükümet ise bu uygulamanın egzoz gazı emisyonunu yüzde 20 azaltacağını ve trafik kazalarını azaltacağını iddia ediyor

İmza kampanyası başlatıldı

40 Milyon Sürücü Derneği bu reform paketine karşı imza kampanyası başlattı. Hız limitinin 20 km/h aşağıya çekilmesinin sürücülerin güvenliğini artırmayacağına dikkat çekildi. Bazı sürücüler de hız limitinin aşağıya çekilmesinin kazaları önlemek yerine artıracağını iddia etti.

Vatandaşların 3’de 1’i karşı çıktı

Öte yandan yapılan bir anket de Fransa’da halkın büyük çoğunluğunun değişiklik teklifine karşı olduğunu ortaya koydu. Odoxa tarafından yapılan ankete göre halkın yüzde 74’ü bu değişikliğe karşı çıktı.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un 29 Haziran’da değişiklik paketi ile ilgili uzmanlarla bir görüşme gerçekleştirmesi bekleniyor. Hükümet yol haritasını buna göre belirleyecek.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz