Fransa’da oturum kartı dolandırıcılığı! Parayla satıyorlar

Reklam

Fransa’da birçok valiliğin oturum kartı randevusu için online randevuya geçmesi kaosa yol açarken bazı sahtekarların randevuları hemen alarak parayla satışa çıkardıkları ortaya çıktı.

Fransa’nın güneyindeki Herault bölgesinde yaşayan yabancıların oturum kartı randevusu için yaşadıkları sıkıntı yeni bir dolandırıcılığı ortaya çıkardı.

Oturum kartı süresi bitecek yabancıların randevu almada sıkıntı yaşarken bunun nedeninin bazı sahtekarların usulsüz randevu almaları olduğu iddia edildi. Yerel medyaya yansıyan olaya göre valiliğin açtığı randevuların özellikle internet kafelerdeki bilgisayarlardan yapılan girişlerle hemen alındığı aktarıldı. Daha sonra ise bu kişilerin valiliğin ücretsiz olarak gerçekleştirdiği randevuları ücretli olarak satışa çıkardıkları aktarıldı.

Onclick Popunder

Aynı randevuyu birkaç kişiye satıyorlar

Oturum kartı süresi bitecek bazı kişilerin mecburi olarak bu randevulardan satın aldıkları ancak bunun da başka bir sahtekarlığın ortaya çıkmasını sağladığı bildirildi. Çünkü dolandırıcıların aynı randevuyu başka insanlara da sattığı aktarıldı. Konuyla ilgili polisin soruşturma başlattığı duyuruldu.

Valilikten açıklama

Öte yandan valilikten yapılan duyuruda, oturum kartı süresi bitip de randevu alamayan vatandaşların [email protected] mail adresine acil başlığı ile mail göndermeleri istendi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz