Fransa’da oturum kartı işlemlerinde yeni kolaylık: Artık buradan gerçekleştirilebilecek

Reklam

Fransa’da İçişleri Bakanlığı oturum kartı ile ilgili işlemlerin tamamının internet üzerinden gerçekleştirilmesi hedefi ile adımlar artmaya devam ediyor. Bakanlık, tüm oturum kartı işlemlerinin tek bir yerden yürütülmesi amacıyla yeni bir web sitesi açtı.

Fransa’da oturum kartları ile ilgili yeni bir değişiklik yürürlüğe girdi. Birçok valiliğin oturum kartı için online sisteme geçmesinden sonra İçişleri Bakanlığı da oturum kartı için yeni bir web sitesini faaliyete soktu.

Online başvuru oturulan valiliğe yönlendirilecek

Bakanlığın açtığı siteden yapılacak başvurular otomatik olarak başvuran kişinin oturduğu valilik (préfecture) ya da kaymakamlığa(sous-préfecture) yönlendirilecek. Yapılacak başvuru sonrası istenen belgeler online olarak sisteme yüklenebilecek. Belgeler eksik olması durumunda ise yeni belge için başvuru sahibi ile irtibata geçilecek. Başvurunun onaylanması durumunda ise başvurulan belge valilikten alınabilecek.

Bu başvurular gerçekleştirilebilecek

İçişleri Bakanlığı tarafından kurulan web sayfasından, “récépissé”nin yenilenmesi, oturum kartının kayıp yada çalınması durumunda yeni başvuru, adres değişikliği gibi başvurular gerçekleştirilebilecek.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz