Fransa’da oturum kartı yenilemek işkenceye dönüştü! Her güne tazminat kararı

Fransa'da oturum kartı yenilemek.
Reklam

Fransa’da oturum kartı randevularıyla ilgili kaos sürüyor. Birçok bölgede kartının süresi bitenler yenilemek için başvurularına cevap alamıyor. Büyük mağduriyetler oluşuyor.

Fransa’da oturum kartı yenilemek işkenceye dönüştü. Son olarak Fransız medyasına yansıyan olayda, evlenip geldiği Fransa’da 16 yıldır yaşayan 2 çocuk annesi bir kadın, oturum kartını yenilemek için 2021’in Aralık ayında yaşadığı Alpes-Maritimes Valiliği’ne başvurdu.

Oturum kartı yenileme başvurusu sonrası valiliğe 1 yıl boyunca ulaşamadığını söyleyen kadın, bu sürede tüm denemelerinin sonuçsuz kaldığını söyledi. Randevu alamadığını, telefonla muhatap bulamadığını, randevusuz da valiliğe kabul edilmediğini belirterek, çok zor durumda kaldığını ve bu yüzden işini kaybettiğini söyledi.

Onclick Popunder

Yeni oturum kartı 1 yıl 9 ay sonra geldi

Oturum kartının kendisine 1 yıl 9 ay sonra geldiğini belirten mağdur kadın, yaşanan durumun çok yaygın olduğuna da dikkat çekti.

TF1 Televizyonu’nda yer alan habere göre, 2022’de bu tarz mağduriyetlerle ilgilinen Kamu Denetçiliği Kurumu’na (Défenseure Des Droits) yapılan başvuruların ana nedenini oturum izni sıkıntıları oluşturdu.

Ile de France’da yenilemek işkenceye dönüştü

Son dört yılda bu şikâyetlerin Fransa genelinde yüzde 231, sadece Île-de-France bölgesinde ise yüzde 450 oranında arttığı kaydedildi.

Her güne tazminat

Fransa’da bu yönde valiliklere açılan davalar da son dönemde hızla artarken, mahkeme, Valilikleri gecikmenin yaşandığı her gün için tazminat ödemeye mahkum edebiliyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz