Fransa’da oturum kartlarına dil şartı getirildi…İşte istenecek o belge

Reklam

Fransa’da oturum kartlarına dil şartı geldi. Fransa’da her türlü oturum kartı başvurularında A2 dil seviyesi aranacak. 

Fransa’da resmi gazetede yayınlanan kararname ile oturum kartı almak için dil şartı mecburiyeti getirildi. Resmi gazetede yayınlanan değişikliğe göre tüm oturum kartı başvurularında dil şartı aranacak. Kararnamede hangi diplomaların isteneceği de detaylı olarak açıklandı.

A2 dil seviyesi aranacak

Mart ayından itibaren uygulamaya konulan yeni uygulamaya göre oturum kartına başvuran herkesten A2 dil seviyesi istenecek. Başvuranlardan Avupa Konseyi Dil Seviyesi olarak belirlenen A2 ya da A2’den yüksek diplomalar kabul edilecek. Bu seviyeyi gösteren diplomaya sahip olanlar dil testinden muaf olacak.

Onclick Popunder

Bu diplomalar yeterli olacak

Ayrıca Avrupa’da dil seviyesi olarak kabul edilen diplomaların gösterilmesi de testten muaf olmak için yeterli olacak. Diploma sunamayanların onaylı sınav merkezlerinden geçecekleri test ile dil seviyesi için yeterlik belgesi alabilecekler. Fransa’da kabul edilen diplomalar arasında DELF,DALF, TEF ya da TCF bulunmakta. Ayrıca okul diplomaları da dil seviyesini ispat etmek açısından sunulabilecek.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz