Fransa’da pandemide çalışanlara prim geliyor! İnşaatçılar da faydalanabilecek

Reklam

Fransa’da pandemi sürecinde çalışan bazı sektörlere yönelik yeni bir prim ödeneceği açıklandı. Başbakan’ın pazartesi günü detaylarını açıklayacağı primden inşaatçılar da yararlanabilecek. 

Fransa’da yaşanan pandemi sürecinde çalışmaya devam eden sektörlerde çalışanlara yeni bir prim verilmesi gündemde. Başbakan Jean Castex’in konu ile ilgili açıklama yapacağı belirtilirken, kasiyer, fırınlarda çalışanlar, temizlik görevlileri, kuryeler, ev yardımı yapanlar… gibi pandemi süresince çalışanların bu primden yararlanacağı belirtildi.

Başbakan açıklayacak

Le Parisien gazetesi, Başbakan’ın Pazartesi günü primi açıklayacağını duyurdu.

Onclick Popunder

Geçen yıl 458 Euro olarak ödenmişti

Sarı yeleklilerin eylemleri sonrası 2018 Aralık ayında yürürlüğe giren ve Macron Primi olarak biline yardım, vergiden muaf 1000 Euro olarak ödenmişti. Yardımdan 4.8 milyon kişi yararlanmıştı. 2019’da ortalama 400 Euro, 2020’de ise 458 Euro olarak ödenmişti.

Prim kimleri kapsıyor ?

Toplamda 10’dan fazla sektör için prim düşünülüyor. Bu sektörler : tarım, ev yardımı, ticaret (satış görevlileri, kasiyerler), güvenlik, lojistik (taşıma), temizlik, nakliye ve inşaat.
Macron priminin 3 ila 7 milyon çalışanı ilgilendirmesi bekleniyor.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz