Paris Belediyesi 31 Ocak’ta kapalı olacak

Reklam

Fransa’da Paris Belediyesi, emeklilik yaşını 64’e çıkarmayı hedefleyen emeklilik reformu karşıtı toplumsal hareketle dayanışma için ülke genelinde gösterilerin düzenleneceği 31 Ocak’ta kapalı olacak.

Fransız kanalı France 2’nin konuğu olan Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo’ya, Fransa Komünist Partisi (PCF) Genel Sekreteri Fabien Roussel’in, belediye başkanlarını emeklilik reformu karşıtı gösterilerinin düzenleneceği 31 Ocak’ta belediyeleri sembolik olarak kapalı tutma çağrısına uyup uymayacağı soruldu.

Hidalgo, Roussel’in çağrısına iştirak edeceğini söyleyerek Paris Belediyesinin 31 Ocak’ta toplumsal hareketle dayanışma içinde olacağını belirtti.

Onclick Popunder

Roussel, Twitter hesabından belediyelerini 31 Ocak’ta kapatacağını açıklayan Bonneuil-sur- Marne kenti ve Saint-Pierre-d’Aurillac köyü belediye başkanlarının mesajını paylaştı.24 Ocak’ta konuk olduğu Cnews kanalında Roussel, belediye çalışanlarının 31 Ocak’ta protestoya katılabilmesi için belediye başkanlarını, bu tarihte birkaç saatliğine belediyeleri kapatmaya çağırmıştı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz