Fransa’da polisler arasında intihar hızla artıyor

0
55
reklam

Fransa’da hazırlanan raporda, İçişleri Bakanlığı ile Savunma Bakanlığı polis ve jandarma ilanları verirken, ülke genelinde polisler arasında artan intihar olaylarından dolayı bu mesleğe olan ilginin azaldığı kaydedildi.

Muhalefet partisi Cumhuriyetçiler (LR) üyesi Senatör François Grosdidier tarafından hazırlanan raporda, son yıllarda artan şiddet ve terör olayları ile özellikle terör saldırıları yüzünden ülkede ilan edilen olağanüstü hal yasası nedeniyle polis ve jandarmaların zor şartlarda çalıştıkları bildirildi. Bu nedenlerle güvenlik güçleri arasında intihar olaylarının arttığı, bu oranın ortalamanın çok üstünde olduğu belirtildi.

Raporda, güvenlik güçlerinin tazminatsız ve karşılığında izin dahi kullanamadan yaptıkları fazla mesainin 22 milyon saat dolayında olduğu vurgulandı. Raporda yer alan verilerde, 2016 yılı toplamında 36 polis memuru intihar ederken, 2017’de bu sayı 49’a ulaştı. Aynı yıl 16 jandarma memuru da intihar etti.

Daha önce de Fransız Telecom çalışanları arasında yaygın olan intihar olayları üzerine, bu sektörde çalışanların çalışma ortamı gözden geçirilmiş ve gerekli düzenlemelerin yapılmasından sonra yaşanan intihar olaylarında düşüş görülmüştü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here