Fransa’da radarlar servis dışı kaldı devletin geliri 500 milyon Euro azaldı

0
938
Reklam

Fransa’da geçen yıl başlayan sarı yeleklilerin eylemleri nedeniyle ülke çapında binlerce radar tahrip edildi. Yaşanan olaylar nedeniyle devletin radardan elde ettiği gelir yarı yarıya azaldı.

Fransa’da ilk radarın hizmete girdiği 2003’den sonra devletin önemli gelir elde ettiği radarlar, son olarak geçen yıl temmuz ayında bölünmemiş yollarda hız limitinin 80’e düşürülmesi ile katlanmıştı. Ancak sarı yelekliler eylemi bu göstergeyi tersine çevirdi. Kızgın göstericiler, devletin baskı sembolü olarak gördükleri radarları tahrip etti.

500 milyon Euro gelir elde edecek

Les Echos dergisinin haberine göre, sarı yeleklilerin bu eylemlerinin devlete maliyetinin ağır olduğu kaydedildi. 2018’de kesilen radar cezalarından 1.1 milyar Euro gelir elde eden devletin 2019 yılında 500-600 milyon Euro gelir elde edebileceği aktarıldı. 2020 yılında ise radar cezaları ile ilgili beklentinin 730 milyon Euro olduğu açıklandı.

-Reklam-

Radarların yeniden kullanıma sokulmasının maliyeti ağır

Fransa’da radarların yeniden kullanıma sokulmasının devlete maliyeti de ağır olacak. Tek bir radarın değiştirilmesi için 80 bin Euro’luk bir maliyet olduğu buna mobil radarlar için ise 120 bin ile 200 bin Euro’yu bulduğu aktarıldı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz