Fransa’da radarlarda tarihi değişim…Mini radarlar geliyor!

0
4

Fransa’da bölünmemiş yollarda hız limitinin 80’e düşürülmesinden sonra hız limitine uymayanlara yönelik kontroller de sıklaştırıldı. Radar kontrollerinin artırıldığı ülkede sabit radarların yanı sıra trafik panolarına mini radarlar yerleştirilmeye başlanacağı iddia edildi.

Fransa’da hız limitine uymayanlara karşı kontrolleri sıklaştırıyor. 1 Temmuz’dan itibaren bölünmemiş (nationales) yollarda hız limitinin 90’dan 80’e düşürülmesi sonrası, hız limitine uymayan şöförleri yakalamak için mini radarlar da devreye gireceği iddia edildi.

Diğer sabit radarların aksine yeri değiştirilebilen ve önceden tespiti zor olan mini radarlar trafik panolarına monte edilecek.

Scienceinfo.fr sitesinde yer alan habere göremini radarların trafikte kullanımasını İçişleri Bakanlığı’nın da doğruladığı savunuldu. Bu yeni otomatik radarların en son teknolojiden yararlanılarak üretildiği kaydedilirken, trafik panolarına monte edilebileceği aktarıldı.

Cezaya yakalanan araçlar için flaş patlamayacak

Gündüz ve gece ortamında da en büyük hassasiyetle çalışan radarın yakaladığı araçlarla ilgili bilgileri Rennes Trafik Cezaları Merkezine ileteceği duyuruldu. Ayrıca gizlilik içerisinde kullanılabilecek radarın flaş da çekmeyeceği bildirildi.

İçişleri Bakanlığı’nın ülke geneline yerleştirilecek mini radarların sayısı hakkında ise bilgi vermediği kaydedildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here