Fransa’da Renault ve Nissan kullanıcıları dikkat! Tazminat davası açılıyor

Reklam

Fransa’da onlarca potansiyel olarak hatalı motorlu araç sahibi, Renault ve Nissan firmalarına karşı ceza davası açmak için birleşik bir eylem başlatacak.

Parisien gazetesinde yer alan bir makaleye göre, avukat Christophe Lèguevaques tarafından başlatılan birleşik bir eylem ile birlikte, bu Pazartesi günü Nanterre Ceza Mahkemesi’nde Renault ve Nissan’a karşı bir suç duyurusu yapılacak. Tazminat istenecek. Dava, aldatma, yanıltıcı ticari uygulamalar veya başkalarının hayatını tehlikeye atma gibi ciddi suçlamalarla ilgili olacak.

Olayın kaynağı, 2012 ile 2016 yılları arasında Renault, Nissan ve hatta Mercedes’in birçok modelinde kullanılan 1.2 TCe benzinli motor. Bu motor, yağ tüketiminde aşırılığa neden olabilen bir hata içerdiği ve bu da motor arızasına yol açtığı kaydedildi.

Onclick Popunder

Renault: Tamir masraflarını karşıladık

Önceden bu yağ tüketimi fenomenini tanıdığını kabul eden Renault, bu sorunu yaşayan motorları bireysel olarak belirlediğini açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada, “Bu sorunun tespit edilmesinin ardından, Renault,  yağ tüketiminin sebebi, bakım programının uygun şekilde takip edilip edilmediği, aracın yaşı ve kilometre sayısı gibi faktörleri dikkate alan teknik bir yanıt ve finansal bir destek sunmuştur.” denildi.

Renault, etkilenen çoğu otomobil sahibine tamamen veya kısmen tamir masraflarını karşıladığını duyurdu.

Şirket,  şu açıklamay yaptı: “Bu tür bir zorlukla karşılaşan tespit edilen müşterilerin büyük çoğunluğu destek almıştır (vakaların yaklaşık %93’ü). Renault, kendisine yönlendirilen tüm talepleri dikkatlice incelemeye devam etmekte olup, duruma bağlı bir yanıt vermektedir.”

Ancak bazı davacılar ise, tamir masraflarının kısmi olarak karşılandığını veya hiç karşılanmadığını iddia ettti.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz