Fransa’da RSA alanlar yardımlarının kesilme tehlikesi ile karşı karşıya

Reklam

Fransa’da RSA yardımından yararlananlar ailelerinin bile kendilerine yaptığı yardımları bildirmeme durumunda yardım haklarını tamamen kaybedebilecekleri kaydedildi. 

Fransa’da Aile Yardım Fonu CAF tarafından hiçbir geliri olmayan ailelere verilen RSA yardımından faydalananların yardım haklarını kaybetme riski ile karşı karşıya olduğu kaydedildi.

Alsace bölgesi Temel Haklar Muhafaza Birimi delegelerinden Jacques Dentz, ailelerin zor durumdaki yakınlarına yardım etmesinin bile RSA’nın kesilmesi için neden olduğunu aktardı. Dentz, “RSA alan yakınınıza yardım etmek için havale ya da bir çek mi vermek istiyorsunuz? Bu yakınınızın yardımını kaybetmesine neden olabilir.” ifadelerini kullandı.

Onclick Popunder

Banka hesapları kontrol ediliyor

Jacques Dentz, 2021’den beri RSA alanların banka hesaplarının incelendiğine dikkat çekti. Yarıdm alanların tüm gelirlerini bildirmek zorunda olduğunu kaydeden Dentz, düzenli alınan aile yardımlarının da buna dahil olduğunu aktardı. Hukuki olrak bu yardımların bildirilmemesinin sahtekarlık olarak değerlendirildiğine dikkat çekildi.

Yardım 607 Euro’yu geçmemeli

1 Nisan itibariyle aylık 607,75 Euro olan RSA tutarını geçen yardım miktarının, CAF tarafından RSA yardımınızın kesilmesi manasına geleceği uyarısında bulunuldu.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz